باران بی سابقه و سیل در طارم

سیل، آب و برق سه روستای شهرستان طارم را قطع کرد

            زنجان - ایرنا - فرماندار شهرستان طارم گفت: بارندگی شدید و جاری شدن سیل در سه روستای شدن طارم موجب از جا کنده شدن تیرهای انتقال برق و قطعی برق و آب شرب در سه روستای این شهرستان شد.

 

 

 

علی باقری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برق و آب شرب روستاهای چرزه، انارستان و صومعه بر از ساعت 19 شامگاه یکشنبه (23 فروردین) تاکنون قطع است و از صبح امروز دستگاه های ذی ربط برای رفع این مشکل مشغول کار و خدمت رسانی شده اند.

وی اظهار کرد: بارندگی شدید و گل و لای به مسیرهای ارتباطی این سه روستا نیز خسارت وارده کرده است و عوامل راهداری اداره راه و شهرسازی شهرستان طارم برای رفع مشکلات و پاکسازی اقدام کرده اند.

باقری یادآور شد: بیشترین خسارت به دهستان های دستجرده، گیلوان و به ویژه آببر بخش مرکزی شهرستان طارم وارد شده و به مسیرهای ارتباطی، محصولات زراعی و باغی آسیب وارد شده است.

فرماندار شهرستان طارم با تاکید بر این که خسارات ناشی از بارندگی و جاری شدن سیل مالی بوده و تلفات انسانی رخ نداده است، گفت: در این منطقه از استان زنجان خسارت هایی به تاسیسات آب شرب، پل ها، آبروها و اغلب مسیرهای ارتباطی وارد شده است.

به گفته باقری، در داخل روستاها نیز آب باران به منازل برخی روستاییان رسوخ کرده و خسارت هایی را بر جای گذاشته است.

باقری افزود: دستگاه های امدادرسان و ذی ربط که در حالت آماده باش به سر می برند، پس از بارش های شدید خدمات رسانی خود را آغاز کرده اند تا میزان خسارات احتمالی را به حداقل برسانند.

وی تصریح کرد: جلسه مدیریت بحران شهرستان طارم امروز تشکیل و ضمن بررسی و برآورد خسارت های وارده، راهکارهای اساسی نیز برای رفع مشکلات و خدمات رسانی مطلوب و مناسب اتخاذ می شود.

شهرستان طارم با 44 هزار نفر جمعیت در شمال استان زنجان واقع شده و در فاصله 90 کیلومتری از مرکز استان قرار دارد؛ این شهرستان در همسایگی استان های گیلان، قزوین و اردبیل واقع شده است.

http://www.irna.ir/fa/News/81568992/

 

/ 0 نظر / 72 بازدید