25 گوسفند در طارم طعمه پلنگ شدند

 پلنگ طارم

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان طارم گفت: پلنگی همراه با دو توله‌اش 25 راس گوسفند یک دامدار را نزدیک روستای گیلانکشه دریدند و صاحب گله با وجود داشتن اسلحه شکاری، به سمت پلنگ شلیک نکرد.

 
 

سیدرضا معافی مدنی در گفت وگو با ایرنا با قدردانی از این اقدام دامدار در چنین لحظات سخت و دلهره آور افزود: این دامدار که وضع مالی مناسبی نیز ندارد با دریافت وام بانکی این تعداد گوسفند را خریده بود تا بلکه در آینده از محل فروش این گله گذران زندگی کرده و سرپناهی نیز برای خود دست و پا کند.

مدیر روابط  عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان نیز گفت: کار این دامدار به جهت ترحم به پلنگ و دوتوله اش در آن لحظات حساس شایسته قدردانی است و کارشناسان این اداره کل از محل وقوع حادثه بازدید و با یافتن نشانه های حمله پلنگ به دام های این مرد روستایی، گزارش مستند خود را ارائه کرده اند.

امجد باقری اظهار کرد: فرم تعیین میزان خسارت وارده به این دامدار طبیعت دوست، براساس گزارش ارائه شده تنظیم و به دفتر حقوقی سازمان مرکزی ارسال شده و منتظر اعلام نظر نهایی هستیم.

وی حیوانات وحشی در حال انقراض را نیاز به مراقبت دانست و از افراد خواست با خودداری از تهدید این حیوانات برای جبران خسارت وارده، حتما دام های خود را بیمه کنند.

روستای گیلانکشه در 20 کیلومتری شهر آب بر مرکز شهر استان طارم واقع است.

 

مرجع خبر:

http://www.jamejamonline.ir/newspreview/1467211657802540884

کد خبر : 1467211657802540884      تاریخ            : چهارشنبه 03 اردیبهشت 1393 19:55

/ 2 نظر / 62 بازدید
love to Hume

قشنگ بود به خصوص صلح جهانی.

علی

سلامی چو بوی خوش آشنایی عکس ها و مطالب شما جالب و قابل تحسین است. متشکرم از شما